Ferhatpaşa Karot

Ferhatpaşa karot, Acil Ferhatpaşa karot, Ferhatpaşa karotçular, Ferhatpaşa karot firmaları, Ferhatpaşa yakın karot ve karot delme kesme işleri

Ferhatpaşa karot kesme, Ferhatpaşa karot delme, Ferhatpaşa beton kesme, Ferhatpaşa beton delme

 

Türkiyenin her bölgesine kaliteli ve profesyonel bir kadro ile karot delme kesme, karot delme, karot kesme hizmetleri vermekteyiz.

Hizmetlerimiz;

Beton Delme Ve Kesme

* Tesisat Delikleri

* Kapı Ve Pencere Saft Açılımları

* Perde Döşeöe Kesimleri

 

Hidrolik Kesim

* Perde Kesimleri

* Döşeme Kesimleri

* Asfalt Ve Yol Kesimleri

* Dilatasyon Kesimleri

 

Kimyasa Ankraj (Dübel ) Uygulamaları

* Kimyasal Ankraj

* Makine Montajları

 

Karot  Beton Delme

* Ø20 – Ø 500 mm arası çapta 45 ° ile 90 ° açılarla karotla beton delme uygulamaları yapılır.

600 cm derinliğe kadar delik açılabilir.

Karot Delme Ve Kesme işlemi, demir donatılı veya donatısız tüm betonlarda uygulanabilir.İstenilen hertürlü satıhta ( Dikey, düşey, yatay ) ve açıda sessiz, pislik bırakmadan işlem gerçekleştirilir.

 

Karot Beton Delme

 

Sıfır vibrasyonla, aedelemeden istenilen yerden istenilen şekil ve büyüklükte ve çapta blok çıkarma işlemleri çeşitli kesme makineleri ile yapılmaktadır.

 

* Kesme Makineleri, yatay düşey konumlarda geliştirilmiş olup, her türlü ihtiyaca cevap verebilmektedir.

 

Hidrolik Duvar Kesme

 

Genellikle kapı pencere vb. yerlerin açılmasında perde beton kesimlerinde kullanılan bir y öntemdir.

Ray üzerinde hareket eden ve uzaktan kumanda ile yönetilebilen bir makine ile en güvenli beton delme kesme sistemi uygulanmaktadır.

Maksimum 70 cm beton kalınlığına kadar kesebilen bu sistem hızlı ve ekonomik olması ve kesim sonrasında tadilat gerektirmeyecek olması sebebiyle en çok tercih edilen karot delme kesme sistemidir.

Bu sistemde iş güvenliği ön plandadır.Kesilecek yerin önceden fizibilitesi yapılarak gerekli önlemler alınmadan ( vinç ile sabitleme, döşeme altına iskele kurulumu ) işe başlanmaması esastır.

 

Derz Kesme

 

Tasarım ve yapım için gerekli bir sistemdir.

Derz kesme makinesi bir standın üzerine bir motor koyulması ve elmaslı testere takılarak beton kesme delme ve asfalt kesmeye yarayan bir makinedir.Bu makineler derz kesim yapmakla beraber beton kalınlığı 50 cm ye kadar kesim işlemi yapmaktadır.

Derz kesme makinesi ile asfalt kesimi demir donatılı donatısız beton kesimi yapılabilir. Derz kesme makinesinin siteminde tekerlek mevcut olduğundan yerde hızlı ve süratli kesim yapılabilir.Ayrıca değişim tasarlanmış bir yapıda ( bina ) yöre sakinlerine rahatsızlık vermeden değişiminin yapılması sağlanabilir.

 

Kimyasal Ankraj ( DÜBEL )

 

Kimyasal Ankraj mevcut betonarme yapıya kuvvetli bir bağlantı yapılması gerektiğinde kullanılabilecek yöntemlerden birisidir.

Kimyasal dübel iki bileşenli geliştirilmiş polyester reçine esaslı kolay uygulanabilen ve hızlı kuruyan yüksek mukavemetli bir üründür.Karotla beton delme kesme yapılarak yatay ve düşey uygulamalar için uygundur.

Kimyasal dübel mekanik dübellerde olduğu gibi malzeme içinde sıkıştırma ve genleşmeye sebep olmadığı için özellikle çatlamaya meyilli koşullarda ve ağır yük altında güvenle kullanılan bir mazemedir.Kimyasal dübeller iki sistemden oluşur.

–          Cam kapsül sistemi

–          Enjeksiyon Sistemi

 

Kullanım Alanları

 

Kimyasal ankraj karotla delme işlemi uygulanarak hertürlü hasarlı kalan kiriş perde beton ve kısaca tüm yapı elemanlarının takviyelerinde ve mantolamada kullanılır.Ayrıca karotla yapılan Demir filizi ekimi tünel kalıp ankrajmanları usturmaca montajları ağır makine montajları korkuluk ve aydınlatma direkleri ray montajları korkuluk montajları ve yine karot işleminin uygulanmadığı rıhtım iskele üzerindeki baba ve keçiboynuzu montajları gibi alanlarda kullanılır.

 

Kimyasal ankraj gerekse kesme çekme dayanımının yüksek olması gerekse paslanmaya ve yangına karşı yüksek dayanıklılık göstermesi pratik hızlı ve ekonomik uygulanması nedeniyle günümüzde en vazgeçilmez yapı malzemelerinden birisidir.

 

Uygulama Şekli ( Karot Beton Delme)

 

Beton Sağlam ve yeterli mukavemete haiz olmalıdır.Filiz ekimi için karotla betona açılan delikler demir çapından en az 4mm betona büyük açılmalıdır.Yüzeyler basınçlı hava ile temizlenmeli yağ toz kir su kalmamalıdır.Ankraj demirleri nervürlü kuru yağsız ve passız olmalıdır. Gerekli şartlar sağladıktan sonra istenilen büyüklükteki dübele uygun delik ( Karot beton delme yapılarak )

açılır.Kimyasal içerikli tüp deliğe yerleştirilir.

Ankraj çubuğu tüpün üzerine çakılır.Bu esnada tüp, darbe ile kırılarak beton sağlama ( Çelik cıvata demir filizi )   ile reaksiyona geçerek tesbit işlemi gerçekleştirilir.

 

Kontrollü Bina Yıkımı Beton Kırma

 

Beton kırma işlemi iş makineleri ve elektrikli el aletleriyle yapılmaktadır.inşaat sektörünün her zaman ihtiyaç duyduğu iş makineleri Elektro Kırıcılar panomatik vb. hafif kırıcılar kullanılmaktadır.